Webinarium „Co należy rozumieć pod pojęciem „wczesna interwencja” w przypadku dziecka ryzyka ….?”
Polskie Stowarzyszenie NDT-Bobath serdecznie zaprasza na webinarium „Co należy rozumieć pod pojęciem „wczesna interwencja” w przypadku dziecka ryzyka ….?”, które odbędzie się w poprzez platformę Zoom w dniu 14 grudnia 2023 roku. Na webinarium będziemy omawiać tematykę zaleceń terapeutycznych z zakresu fizjoterapii na oddziałach Intensywnej Terapii Wcześniaka i Niemowlaka, oddziale niemowlęcym oraz po wypisie dziecka do domu. Webinarium będzie prowadzić Pani Zofia Szwiling – Waleczko ekspert w dziedzinie fizjoterapii neonatologicznej i pediatrycznej, pedagog specjalny NDT – Bobath Senior Tutor PT.
Koszt webinarium :
- Członkowie Stowarzyszenia: bezpłatnie
- Pozostałe osoby 60,00 zł
Uwagi :
- Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat muszą mieć aktywne konto tj. opłaconą roczną składkę członkowską.
- Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat przed dokonaniem rezerwacji i kupna biletu muszą uprzednio zalogować się na swoje konto.
- W celu uzyskania rachunku za dokonaną płatność prosimy o wypełnienie wszystkich niezbędnych pól w formularzu zamówienia.
- Po dokonaniu opłaty zostanie Państwu przesłany na wskazany email w formularzu rejestracyjnym link do webinarium.
- Informujemy że nagranie wideo z webinarium będzie dostępne na naszej stronie www przez okres 14 dni dla osób które opłaciły udział w konferencji.
Prowadzący
-
Zofia Szwiling-WaleczkoPT– Senior Bobath Instruktor
Ekspert w dziedzinie fizjoterapii neonatologicznej i pediatrycznej. Pedagog specjalny NDT – Bobath Senior Tutor PT
Fizjoterapeuta z 40-letnim doświadczeniem; pedagog specjalny; pierwszy w Polsce fizjoterapeuta metodą NDT-Bobath. Międzynarodowy praktyk w dziedzinie fizjoterapii neuropediatrycznej z doświadczeniem zdobytym m.in. u Mary Quinton / PT/ oraz Elisabeth Koeng (Szwajcaria), a także w klinikach w Słowenii, Macedonii, USA.
W 1987 roku wprowadziła i rozwinęła w Polsce rehabilitację dzieci metodą NDT-Bobath. Była konsultantem m.in. na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu św. „Zofii” w Warszawie, w Poradni Rehabilitacyjnej „Orthos”, w Poradniach „Aga” Stowarzyszenia „Po Pierwsze Rodzina”, a obecnie – w Centrum Rehabilitacji “Dr. Best” w Warszawie. W 1994 roku wprowadziła w Polsce formy układania, pielęgnacji oraz stymulacji wcześniaka i dziecka zagrożonego na oddziałach Patologii Wcześniaka i Noworodka, która jest stosowana do dnia dzisiejszego.
Sprowadziła do Polski specjalistyczne zaopatrzenie ortopedyczne dla niemowląt I dzieci, np. ”rogale – gniazdka” powszechnie stosowane na oddziałach Intensywnej Terapii w celu zabezpieczenia prawidłowej pozycji wcześniakowi w inkubatorze, TheraTogs, Benik, Spyo, ortozy Cascade i inne.
Jako pierwszy fizjoterapeuta z Polski ukończyła w Grazu (Austria) kurs Diagnostyka Metodą Prechtla. Dzięki niej odbył się pierwszy w Polsce kurs TIMP, prowadzony przez główną autorkę testu, panią Susan Campbell.
Zofia Szwiling – Waleczko ukończyła również kursy Infant Motor Profile (Holandia), PNF Podstawowy, tkanki miękkie w pediatrii, Kinezjotaping w Pediatrii (USA), dobór ortoz Cascade (USA), Postępowanie terapeutyczne na oddziale wcześniaka (USA), Motor Control i Motor Learning (USA), i wiele innych. Zaprosiła do Polski Lois Bly, PT (USA), której asystowała podczas prowadzonego przez Lois kursu Baby Bobath.W roku 2022 ukończyła w USA szkolenie poświęcone opiece dziecka ryzyka na OIOM-ie dla wcześniaków i dzieci ryzyka, uzyskując jako pierwsza Polka tytuł – Neonatal Touch and Massage Therapist. Wiedzę tam zdobytą przekazuje w Polsce na prowadzonych szkoleniach dotyczących wcześniaka i dziecka ryzyka.
Zofia Szwiling – Waleczko jest autorką wielu kursów kształcących fizjoterapeutów m.in. w zakresie fizjoterapii dzieci metodą NDT-Bobath, realizowanych w Europie i na świecie. Prowadziła ponad 100 specjalistycznych kursów w tej dziedzinie dla lekarzy, logopedów, fizjoterapeutów w całej Europie.
Autorka licznych publikacji, wystąpień i wykładów na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych.Zofia Szwiling – Waleczko w 2014 roku wraz z Polskim Stowarzyszeniem NDT-Bobath zorganizowała międzynarodowy kongres poświęcony problemom wcześniaków zatytułowany „Wcześniak pozostaje wcześniakiem przez całe swoje życie…?”, w którym udział wzięli najlepsi specjaliści zajmujący się tymi problemami z Europy, USA i Kanady.
Jest założycielem Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath, członkiem SoPAC, EBTA i NDTA.
Mieszka w Polsce i w USA.