Strona główna event - Polskie Stowarzyszenie NDT-BOBATH Webinarium „Co należy rozumieć pod pojęciem „wczesna interwencja” w przypadku dziecka ryzyka ….?”

Webinarium „Co należy rozumieć pod pojęciem „wczesna interwencja” w przypadku dziecka ryzyka ….?”

Polskie Stowarzyszenie NDT-Bobath serdecznie zaprasza na webinarium „Co należy rozumieć pod pojęciem „wczesna interwencja” w przypadku dziecka ryzyka ….?”, które odbędzie się w poprzez platformę Zoom w dniu 14 grudnia 2023 roku. Na webinarium będziemy omawiać tematykę zaleceń terapeutycznych z zakresu fizjoterapii na oddziałach Intensywnej Terapii Wcześniaka i Niemowlaka, oddziale niemowlęcym oraz po wypisie dziecka do domu. Webinarium będzie prowadzić Pani Zofia Szwiling – Waleczko ekspert w dziedzinie fizjoterapii neonatologicznej i pediatrycznej, pedagog specjalny NDT – Bobath Senior Tutor PT.

Koszt webinarium :

 • Członkowie Stowarzyszenia: bezpłatnie
 • Pozostałe osoby 60,00 zł

Uwagi :

 • Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat muszą mieć aktywne konto tj. opłaconą roczną składkę członkowską.
 • Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat przed dokonaniem rezerwacji i kupna biletu muszą uprzednio zalogować się na swoje konto.
 • W celu uzyskania rachunku za dokonaną płatność prosimy o wypełnienie wszystkich niezbędnych pól w formularzu zamówienia.
 • Po dokonaniu opłaty zostanie Państwu przesłany na wskazany email w formularzu rejestracyjnym link do webinarium.
 • Informujemy że nagranie wideo z webinarium będzie dostępne na naszej stronie www przez okres 14 dni dla osób które opłaciły udział w konferencji.
Wyprzedane!

Data

14 gru 2023
Wygasły

Czas

20:00 - 21:30

Koszt

60.00 ZŁ

Organizator

PS NDT-BOBATH
Telefon
+48 22 2472164
Email
biuro@ndt-bobath.pl
Strona WWW
https://www.ndt-bobath.pl/

Prowadzący

 • Zofia Szwiling-Waleczko
  Zofia Szwiling-Waleczko
  PT– Senior Bobath Instruktor

  Ekspert w dziedzinie fizjoterapii neonatologicznej i pediatrycznej. Pedagog specjalny NDT – Bobath Senior Tutor PT

  Fizjoterapeuta z 40-letnim doświadczeniem; pedagog specjalny; pierwszy w Polsce fizjoterapeuta metodą NDT-Bobath. Międzynarodowy praktyk w dziedzinie fizjoterapii neuropediatrycznej z doświadczeniem zdobytym m.in. u Mary Quinton / PT/ oraz Elisabeth Koeng (Szwajcaria), a także w klinikach w Słowenii, Macedonii, USA.

  W 1987 roku wprowadziła i rozwinęła w Polsce rehabilitację dzieci metodą NDT-Bobath. Była konsultantem m.in. na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu św. „Zofii” w Warszawie, w Poradni Rehabilitacyjnej „Orthos”, w Poradniach „Aga” Stowarzyszenia „Po Pierwsze Rodzina”, a obecnie – w Centrum Rehabilitacji “Dr. Best” w Warszawie. W 1994 roku wprowadziła w Polsce formy układania, pielęgnacji oraz stymulacji wcześniaka i dziecka zagrożonego na oddziałach Patologii Wcześniaka i Noworodka, która jest stosowana do dnia dzisiejszego.

  Sprowadziła do Polski specjalistyczne zaopatrzenie ortopedyczne dla niemowląt I dzieci, np. ”rogale – gniazdka” powszechnie stosowane na oddziałach Intensywnej Terapii w celu zabezpieczenia prawidłowej pozycji wcześniakowi w inkubatorze, TheraTogs, Benik, Spyo, ortozy Cascade i inne.

  Jako pierwszy fizjoterapeuta z Polski ukończyła w Grazu (Austria) kurs Diagnostyka Metodą Prechtla. Dzięki niej odbył się pierwszy w Polsce kurs TIMP, prowadzony przez główną autorkę testu, panią Susan Campbell.
  Zofia Szwiling – Waleczko ukończyła również kursy Infant Motor Profile (Holandia), PNF Podstawowy, tkanki miękkie w pediatrii, Kinezjotaping w Pediatrii (USA), dobór ortoz Cascade (USA), Postępowanie terapeutyczne na oddziale wcześniaka (USA), Motor Control i Motor Learning (USA), i wiele innych. Zaprosiła do Polski Lois Bly, PT (USA), której asystowała podczas prowadzonego przez Lois kursu Baby Bobath.

  W roku 2022 ukończyła w USA szkolenie poświęcone opiece dziecka ryzyka na OIOM-ie dla wcześniaków i dzieci ryzyka, uzyskując jako pierwsza Polka tytuł – Neonatal Touch and Massage Therapist. Wiedzę tam zdobytą przekazuje w Polsce na prowadzonych szkoleniach dotyczących wcześniaka i dziecka ryzyka.

  Zofia Szwiling – Waleczko jest autorką wielu kursów kształcących fizjoterapeutów m.in. w zakresie fizjoterapii dzieci metodą NDT-Bobath, realizowanych w Europie i na świecie. Prowadziła ponad 100 specjalistycznych kursów w tej dziedzinie dla lekarzy, logopedów, fizjoterapeutów w całej Europie.
  Autorka licznych publikacji, wystąpień i wykładów na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych.

  Zofia Szwiling – Waleczko w 2014 roku wraz z Polskim Stowarzyszeniem NDT-Bobath zorganizowała międzynarodowy kongres poświęcony problemom wcześniaków zatytułowany „Wcześniak pozostaje wcześniakiem przez całe swoje życie…?”, w którym udział wzięli najlepsi specjaliści zajmujący się tymi problemami z Europy, USA i Kanady.

  Jest założycielem Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath, członkiem SoPAC, EBTA i NDTA.
  Mieszka w Polsce i w USA.

Kod QR