Strona główna event - Polskie Stowarzyszenie NDT-BOBATH Webinarium „Komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC) w pracy terapeuty”

Webinarium „Komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC) w pracy terapeuty”

Polskie Stowarzyszenie NDT-Bobath serdecznie zaprasza na webinarium „Komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC) w pracy terapeuty – Czy formy tradycyjne i nowoczesne wykluczają się ? O technologiach w komunikacji.„, które odbędzie się w poprzez platformę Zoom w dniu 01 kwietnie 2023 roku.

Plan webinarium:

  • 9.00-10.00 – Agnieszka Pilch „Współczesne wyzwania AAC-cowe w Polsce”
  • 10.00-10.30 – Tomasz Grabowski (TomGrabal): Moja droga do niezależnej komunikacji
  • 10.30-10.45 – Pytania
  • 10.45-11.00 – Przerwa
  • 11.00-12.00 – Katarzyna Padula „Głos Pacjenta: „Daj mi możliwość wyboru tego co Ty chcesz ze mną robić” – AAC w pracy terapeuty” (case studies)
  • 12.00-13.00 – Katarzyna Łuszczak – firma ATABI – Komunikacja i technologia wspomagająca dostęp do życia osób niepełnosprawnych
  • 13.00-13.15 – Pytania
  • 13.15-13.30 – Zakończenie

Koszt webinarium :

  • Członkowie Stowarzyszenia 9,90 zł
  • Pozostałe osoby 30,00 zł

Uwagi :

  • Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat muszą mieć aktywne konto tj. opłaconą roczną składkę członkowską.
  • Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat przed dokonaniem rezerwacji i kupna biletu muszą uprzednio zalogować się na swoje konto.
  • W celu uzyskania rachunku za dokonaną płatność prosimy o wypełnienie wszystkich niezbędnych pól w formularzu rejestracyjnym.
  • Po dokonaniu opłaty zostanie Państwu przesłany na wskazany email w formularzu rejestracyjnym link oraz hasło do webinarium.
  • Informujemy że nagranie wideo z konferencji będzie dostępne na naszej stronie www przez okres 14 dni dla osób które opłaciły udział w konferencji.

Jednocześnie przypominamy iż zgodnie z Uchwałą nr 2 podjętą na zebraniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath w dniu 9.01.2023, aktualni członkowie Stowarzyszenia są zwolnieni z opłaty składki członkowskiej za rok 2023.

Data

01 kwi 2023
Wygasły

Czas

Europa / Warszawa
09:00 - 13:30

Koszt

30.00 ZŁ

Organizator

PS NDT-BOBATH
Telefon
+48 22 2472164
Email
biuro@ndt-bobath.pl
Strona WWW
https://www.ndt-bobath.pl/

Prowadzący

  • Katarzyna Padula
    Katarzyna Padula
    Nauczyciel NDT-Bobath w zakresie logopedii

    Katarzyna Padula Neurologopeda nauczyciel NDT-Bobath w zakresie logopedii

    W 2001 roku ukończyła studia na Akademii Bydgoskiej (aktualnie Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego) w Bydgoszczy na kierunku pedagogika ze specjalnością logopedyczną. W 2007 roku ukończyła Podyplomowe Studia Logopedyczne o specjalności neurologopedia na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2004 do 2016 roku pracowała jako logopeda w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Lesznie. W roku 2018 roku otrzymała certyfikat Nauczyciela Koncepcji NDT-Bobath w zakresie logopedii. Aktualnie pracuje: jako neurologopeda, specjalista NDT-Bobath.
    Więcej informacji znajduje się tutaj: http://infantis.eu/kasia

  • Katarzyna Łuszczak
    Katarzyna Łuszczak
    Pedagog specjalny, logopeda, trener

    Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła specjalizację w zakresie psychologii edukacji na Universidad De A Coruna w Hiszpanii. Od 13 lat zajmuje się komunikacją wspomagającą i alternatywną oraz technologią wspomagającą. Prowadzi terapię logopedyczną, konsultacje i superwizje w zakresie wdrażania zaawansowanych technologicznie systemów komunikacji w Polsce i Chorwacji.

    Wykładowca podyplomowych studiów gerontologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładowca i uczestnik licznych konferencji logopedycznych i pedagogicznych w Polsce i Europie. Członek komitetu programowego i wykładowca jednej z największych na świecie konferencji dotyczących komunikacji wspomagającej i alternatywnej ATAAC w Zagrzebiu. Wykładowca Letniej Szkoły Technologii Wspomagającej i Komunikacji alternatywnej i wspomagającej (ATAAC Summer School) w Zadarze. Ambasadorka Fundacji „Na niebiesko”. Ambasadorka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Retta. Założycielka Atabi Komunikacja i prowadząc Akademię „Mogę, Potrafię, Chcę” przy Stowarzyszeniu. Autorka artykułów z dziedziny AAC i technologii wspomagającej (AT), m.in. „Komunikacja osób z zespołem Retta” w czasopiśmie Terapia specjalna.

  • Tomasz Grabowski
    Tomasz Grabowski
    Wice Prezes Stowarzyszenia Mówić bez słów - ISAAC Polska

    Tomasz Grabowski, ukończył studia na kierunku kulturoznawstwo w Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Aktywny zarówno społecznie i zawodowo, pracuje zdalnie w Stowarzyszeniu Skorpion Polkowice jako informatyk, specjalista ds. dostępności. Zajmuję się głównie audytem stron internetowych pod względem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami – wdrażaniem międzynarodowego standardu WCAG.
    Często współpracuje z Fundacją Eudajmonia. Zajmując się administracją stron internetowych, aktualizacją treści, robieniem opisów alternatywnych zdjęć, grafik, plakatów dla czytników osób niewidomych.

    Od 2022 roku wice prezes zarządu Stowarzyszenia Mówić bez Słów – ISAAC Polska, od wielu lat osoba korzystająca ze wsparcia alternatywnej i wspomagającej komunikacji. A także jeden z polskich liderów w tej dziedzinie wśród osób korzystających z AAC, który nie jest tylko biernym biorcą, ale również dzieli się swoim życiowym doświadczeniem, prowadząc warsztaty, szkolenia, występując na konferencjach: “Usłyszcie nasz głos!” (2012), “Rozmowy bez mowy” (2017), „ATAAC 2017 – International Conference on Assistive Tech and AAC” (2017), ISAAC Connect 2021, 13th ECER AAC Conference 2021.

    Jego maksyma to: Nowoczesne technologie wspomagające w dziedzinie AAC są moją pasją, drzemie w nich niesamowity potencjał. Czasem sam się dziwię, że wystarczy umiejętnie zespolić ze sobą kilka elementów tej dziedziny aby moje słowa stały się czytelnym, werbalnym przekazem, tym samym ja jako osoba staje się równoprawnym partnerem do dyskusji dla reszty społeczeństwa.

    Od urodzenia ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne.

  • Agnieszka Pilch
    Agnieszka Pilch
    Prezes Stowarzyszenia Mówić bez słów - ISAAC Polska

    Specjalista AAC z ponad 28-letnim stażem pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, zwłaszcza z dziećmi mającymi trudności w porozumiewaniu się. Pani Agnieszka jest jednym z 4 specjalistów AAC będących członkami Rady do spraw komunikacji AAC i tekstu ETR z ramienia Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Kod QR