Strona główna event - Polskie Stowarzyszenie NDT-BOBATH Nowe podejście do terapii deformacji stopy w pediatrii

Nowe podejście do terapii deformacji stopy w pediatrii

W ostatnim czasie dynamicznie zmienia się podejście do funkcji stawu skokowego w utrzymywaniu równowagi i chodzie. Zmieniają się także strategie terapeutyczne związane z ograniczaniem ruchu zgięcia podeszwowego (np. deformacja stopy) przyjmując, że zarówno system somatosensoryczny jak i kontrola postawy są czynnikami sprawczymi jak i celami interwencyjnymi. Podczas szkolenia, Beverly Cusick przyjrzy się znaczeniu funkcji stawu skokowego w kontroli postawy i chodu. Omówi również fizjologię zmian mięśni i rolę spastyczności w tworzeniu przykurczy.

Zakres wykładu zweryfikuje zasadność i efektywność obecnych podejść terapeutycznych stosowanych w przypadku deformacji stopy, takich jak rozciąganie, blokowanie stawu skokowego kostki w pozycji 0° za pomocą ortez, iniekcji botulinowych, czy chirurgiczną interwencję. W końcu, Beverly Cusick zaprezentuje nowe strategie terapeutyczne i ortotyczne, bazując na dorobku naukowym Shirley Sahrmann, Mary Weck i Elaine Owen skupiając się na tematyce dzieci z różnymi typami mózgowego porażenia dziecięcego.

Więcej szczegółów znajduje się tutaj

Uwaga!  Przy rezerwacji szkolenia zostanie naliczona zniżka 50,00 zł wpisując hasło „bobath” (bez cudzysłowiów) dla wszystkich, którzy ukończyli kurs NDT Bobath. Rabat zniżkowy obowiązuje do końca sierpnia. NIE ZWLEKAJ!

 

Data

15 - 16 paź 2022
Wygasły

Czas

Cały dzień

Koszt

2,200.00 ZŁ

Więcej informacji

Rezerwacja

Lokalizacja

Instytut Dzielny Miś
00-236 Warszawa ul. Świętojerska 5/7
Strona WWW
https://dzielnymis.pl
Kod QR