Konferencja online w dniu 18.09.2021

Polskie Stowarzyszenie NDT-Bobath serdecznie zaprasza na konferencję, która odbędzie się w formie online poprzez platformę Zoom w dniu 18 września 2021 r.

Tematem konferencji będzie cytat dr Elisabeth Koeng „Nie sztuką jest objąć terapią wszystkie dzieci z grupy ryzyka, sztuką jest wybrać z grupy ryzyka te dzieci, które tej terapii potrzebują„.

Prelegenci zwrócą uwagę uczestników konferencji na brak potrzeby stymulacji ruchowej u dzieci zdrowych.

U dzieci z rozwojem atypowym zostanie zwrócona uwaga na jakość prowadzonej terapii oraz to, że brak terapii lub nieodpowiednie jej prowadzenie ma ogromny wpływ na rozwój oraz zmiany ortopedyczne – to w konsekwencji uniemożliwia  uzyskanie możliwego do osiągnięcia poziomu rozwoju.

Na konferencji będą poruszone następujące tematy:

  1. Czy spojrzenie na dziecko w oparciu o kamienie milowe jest wystarczającym i właściwym sposobem opisywania jego rozwoju…? Okiem lekarza, fizjoterapeuty i neurologopedy.
    Prowadzący: Kamilla Jakubowska, mgr Robert Giezek, mgr Katarzyna Padula
  2. Rozwój widzenia oraz konsekwencje nieprawidłowości wzrokowych w aspekcie sensomotorycznym
    Prowadząca: dr Agnieszka Rosa
  3. Dlaczego ortopeda potrzebuje fizjoterapeuty.
    Prowadzący: dr Błażej Pruszczyński
  4. Wspomaganie funkcjonalnego rozwoju dziecka poprzez uwzględnienie aspektu wzrokowego oraz możliwości wczesnego wykrywania CVI w klasycznej praktyce fizjoterapeutycznej
    Prowadząca: mgr Beata Wasicka
  5. Od wczesnej oceny funkcjonalnej do optymalnej interwencji: jak wspierać rozwój niemowląt i małych dzieci z grupy „ryzyka”.
    Prowadząca: mgr Liliana Klimont

Konferencja odbędzie się przez platformę Zoom.

Plan konferencji:

  • 8.45 – początek rejestracji, przywitanie
  • 9.00-9.40 – lek. n.med. Kamilla Jakubowska
  • 9.45-10.25 – mgr Robert Giezek
  • 10.30-11.10 – mgr Katarzyna Padula
  • 11.10-11.30 – przerwa
  • 11.30-12.10 – dr Błażej Pruszczyński
  • 12.15-12.55 – dr Agnieszka Rosa
  • 13.00-13.30 – przerwa
  • 13.40-14.20 – mgr Liliana Klimont
  • 14.25-15.05 – mgr Beata Wasicka

Koszt konferencji :

  • Członkowie Stowarzyszenia 81,00 złUwaga: Członkowie Stowarzyszenia aby otrzymać rabat muszą przed dokonaniem rezerwacji i kupna biletu uprzednio zalogować się na swoje konto.
  • pozostałe osoby 150,00 zł

Po dokonaniu opłaty zostanie Państwu przesłany emailem link oraz hasło do konferencji.
Uwaga: w celu uzyskania rachunku za dokonaną płatność prosimy o wypełnienie wszystkich niezbędnych pól w formularzu rejestracyjnym.
Informujemy że nagranie wideo z konferencji będzie dostępne na naszej stronie www przez okres 7 dni dla osób które opłaciły udział w konferencji.

Po konferencji o godzinie 15.30 Członków Stowarzyszenia zapraszamy na walne zebranie Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath, które odbędzie się również na platformie ZOOM. Członkowie Stowarzyszenia otrzymają zaproszenie emailem.

Data

18 wrz 2021
Wygasły

Czas

Europe/Warsaw
08:45 - 15:30

Koszt

150.00 ZŁ

Organizator

PS NDT-BOBATH
Telefon
+48 22 2472164
Email
biuro@ndt-bobath.pl
Strona WWW
https://www.ndt-bobath.pl/

Prowadzący

  • Robert Giezek
    Robert Giezek
    NDT Senior Bobath Tutor

    Senior Bobath Tutor, Mgr Fizjoterapii absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Kieruje zespołem fizjoterapeutycznym w Centrum Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Uczestnik wielu szkoleń krajowych i zagranicznych (USA, Kanada, Belgia, Austria, Holandia). W 2017 roku uczestnik pierwszej polskiej grupy fizjoterapeutów, która ukończyła kurs Infant Motor Profile na Uniwersytecie Medycznym w Groningen. Od 2014 roku prowadzi szkolenia koncepcji NDT- Bobath w Polsce i zagranicą (Czechy ). W roku 2018 uzyskał tytuł Senior Bobath Tutor. Entuzjasta kontroli motorycznej, liniowości i dewizy „Less is more” w pracy z pacjentem pediatrycznym.

  • Katarzyna Padula
    Katarzyna Padula
    Nauczyciel NDT-Bobath w zakresie logopedii

    Katarzyna Padula Neurologopeda nauczyciel NDT-Bobath w zakresie logopedii

    W 2001 roku ukończyła studia na Akademii Bydgoskiej (aktualnie Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego) w Bydgoszczy na kierunku pedagogika ze specjalnością logopedyczną. W 2007 roku ukończyła Podyplomowe Studia Logopedyczne o specjalności neurologopedia na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2004 do 2016 roku pracowała jako logopeda w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Lesznie. W roku 2018 roku otrzymała certyfikat Nauczyciela Koncepcji NDT-Bobath w zakresie logopedii. Aktualnie pracuje: jako neurologopeda, specjalista NDT-Bobath.
    Więcej informacji znajduje się tutaj: http://infantis.eu/kasia

  • Liliana Klimont-Fjøsne
    Liliana Klimont-Fjøsne
    NDT Bobath senior instruktor

    Fizjoterapeuta, mgr rehabilitacji ruchowej, senior instruktor NDT Bobath.

    Od początku kariery zawodowej pracuje z dziecmi i młodzieżą z mózgowym porażeniem dziecięcym i zaburzeniami rozwoju o różnej etiologii.

    Szczególne zainteresowania związane z wczesną diagnostyką zaburzeń rozwoju i uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego oraz wczesną stymulacja rozwoju, usprawnianiem dzieci ze złożonymi niepełnosprawnościami, i funkcjonalnym podejściem. terapuetycznym.

    0d roku 2009 instruktor terapii neurorozwopjowej Bobath, i od roku 2018 senior instruktor NDT Bobath. W latach 2014-2020 sekretarz zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Instruktorów Bobath (European Bobath Tutors Association/EBTA).

  • Beata Wasicka
    Beata Wasicka
    NDT Bobath instruktor

    Beata Wasicka mgr .fizjoterapii, absolwentka kierunku fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

    Wykładowca akademicki, koordynator i założyciel Centrum Dziecka-Wczesna Interwencja Pediatryczna. Swoja karierę zawodową rozpoczynała w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku, gdzie pracowała 12 lat. Od początku swojej pracy podążała w kierunku koncepcji NDT Bobath. Pierwszy swój kurs NDT Bobath ukończyła w 2008/2009 i w kolejnych latach pogłębiała swoją wiedzę i praktykę zgodnie z koncepcją Bobath i doszkalała się na licznych kursach i szkoleniach z tematyki rehabilitacji dzieci.

  • Błażej Pruszczyński
    Błażej Pruszczyński
    Ortopeda dziecięcy

    Ukończył z wyróżnieniem kierunek lekarski na Uniwersytecie Medyczny w Łodzi. Kilka lat później uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a po zakończeniu szkolenia tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Był asystentem, a obecnie jest adiunktem w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UMed w Łodzi.
    W latach 2002-2003 studiował w Uniwersytecie Claude Bernard w Lyonie we Francji, w ramach stypendium programu Erasmus/Socrates. W czasie studiów uczestniczył w programach wymiany naukowej (SCORE-IFMSA) w Kaohsiung Medical University na Taiwanie, w Klinik und Poliklinik für Orthopädie in Bonn w Niemczech, a także w Medical University Clinical Center w Skopje w Macedonii.

    Jako pierwszy Polak ukończył elitarny kurs EPOS – EFORT IC „BAT – Educational Programme” Children’s Orthopaedics Traumatology – Wiedeń (2011/2012). Otrzymał stypendium naukowe AI DuPont Hospital for Children, Wilmington, DE, USA. Uczestniczył w prestiżowym EPOS-POSNA Travelling Fellowship w 2015.

    Ukończył liczne kursy doskonalące. Specjalizuje się w leczeniu ortopedycznym dzieci, stopy końsko-szpotawej oraz szeroko pojętych chorób ortopedyczno-neurologicznych. Aktualnie jest w zarządzie sekcji dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

  • Agnieszka Rosa
    Agnieszka Rosa
    Pedagog, ortoptysta, terapeuta zajęciowy

    dr n.med Agnieszka Rosa jest pedagogiem, ortoptystą, terapeutą zajęciowym, terapeutą integracji sensorycznej. Założycielka Orticus Centrum Terapii Widzenia i Rozwoju.
    Zajmuje się leczeniem zeza, niedowidzenia, terapią widzenia dzieci z trudnościami w uczeniu się, to z myślą o tych dzieciach powstał program diagnostyczno- terapeutyczny Sensomotoryczna terapia widzenia©.

    Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz dziećmi zarówno w normie jak i z różnym stopniem niepełnosprawności.

    Doświadczenie ortoptyczne zdobywała między innymi w Strabismologie, Kinder- und Neuroophthalmologie Augenklinik der Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium.

    Autorka i inicjatorka programu profilaktycznego “Dobry wzrok to dobry start”, dzięki któremu zostały zebrane informacje o skali zaburzeń wzrokowych u dzieci i ich korelacji z trudnościami szkolnymi.

  • Kamilla Jakubowska
    Kamilla Jakubowska
    Lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej, pediatra

    Lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej, pediatra. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
    W pierwszych latach pracowała na oddziale intensywnej terapii noworodka w Lesznie. Ma ponad 20 letnie doświadczenie kliniczne w obszarze rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych.
    Kieruje oddziałem rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w Bonifraterskim Centrum Zdrowia w Piaskach oraz w NZOZ Samarytanin w Głogowie. Współpracuje z Leszczyńskim Zespołem Neuropsychiatryczno-Rehabilitacyjnym zajmującym się diagnozą i terapią osób ze spektrum autyzmu.
    Obszarem zainteresowań jest diagnoza i leczenie dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Kod QR